Javed Abbas (Jackie Shroff) egy özvegy rendőr, aki egyedül neveli négy gyermekét. A partnere, Arun Verma (Shahrukh Khan). Javed és Arun becsületesen dolgozó rendőrök és ez vezet végül Javed rejtélyes körülmények közötti halálához. Javed halála után Arun átveszi a négy gyermek gondozását. Számos problémával találja szembe magát, és úgy dönt, hogy segítséget kér Geeta Choudharytól (Juhi Chawla), aki azonnal beleegyezik és segít neki a négy gyerek ellátásában. A gyerekeknek egy pillanat alatt megtetszik Geeta, és úgy tűnik, hogy a dolgok rendeződnek. Egy napon Arun rájön, hogy a korábbi partnerének, Javednek a halála tényleg gyilkosság. Amikor nyomozásba kezd, rájön, hogy Geeta kettős életet él…
Alternatív magyar cím: Bébicsősz zsaru
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=v3bW2VEmli8[/embedyt]
megnézem lentebb
-
Rendezte: Shashilal K. Nair
-
Írta: Sanjay Chhel, Raaj Kumar Dahima
-
Szereplők: Shah Rukh Khan, Juhi Chawla, Jackie Shroff, Nirmal Pandey, Dilip Joshi, Sahila Chaddha, Suresh Chatwal, Bharat Dabholkar, Baby Gazala, Akash Khurana, Madhur Mittal, Fatima Sana Shaikh, Keith Stevenson, Rajendranath Zutshi
LETÖLTÖM
MEGNÉZEM
FILMZENEI ALBUM
Az angol változat szerint a film címe Babysitter-Cop, és szerintem találó. Shah Rukh Khan megörökli Jackie Shroff gyerekeit, akik ki nem állhatják őt, és ebből mulatságos jelenetek sora származik. Üdítő nézni, hogy a nagy SRK-t telibe találja egy tojás, vagy legurul a lépcsőn a kellő mennyiségben elhelyezett üveggolyók hatására, vagy zöldségekkel teli cekkerrel rohan be a főkapitányságra (ez utóbbi jelenet különösen jól sikerült szerintem).
Amúgy SRK vérbeli zsaru, de tényleg. Osztogatja a pofonokat, mint Bud Spencer (ugyanolyan zajos hanghatások kíséretében), a film elején lendületből felrobbant egy áruházat (erről a Halálos fegyver 3 jut eszembe, ott egy irodaházat végeztek ki), de látszik, hogy ez sem műrobbanás volt, tényleg a földdel tették egyenlővé, majd a film végén ugyanezt eljátszották egy szerintem szebb halálra érdemes magánrepülőgéppel is (a szervizbe már tuti nem lehet elvinni).
Amúgy a sztori kellően csavaros, néha erősen sántít is, a főgonosznál van még főgonoszabb, de ő csak a legvégén bukik le, amúgy az eredeti főgonosz (röviden csak KKV-nak hívják a filmben) nekem inkább szánalomraméltó volt, mert félni tőle eléggé nem sikerült (az, hogy őrülten néz ki a fejéből, még nem tesz senkit félelmetessé).
Volt persze viccfaktor is, mert maszalá filmben az is kell, (mármint SRK is viccfaktor volt, a mulatságosabb fajtából, hál’istennek!), ez pedig a zsaru barátja, aki beköltözött egy hétre, de már fél éve ott alszik a lépcső alatt… nos, ő annyira nem tudott megnevettetni.
Juhi Chawla viszont kettős (sőt hármas) szerepet játszott, ilyet még nem láttam tőle (biztos csinált már ilyet, elvégre elég hosszú pályafutása van 95 filmmel a puttonyában), eddig csak szende leányzóként, vagy anyukaként volt hozzá szerencsém.
A nagyszájú pandzsábi lány cigányos attitűdjeivel elsőre belopta magát a szívembe, aztán a film kellős közepén megjelent, mint szédítő vamp, és frenetikus táncshow-t adott elő, akkor határoztam el, hogy ami filmjét feliratozták magyarul, azt én biza begyűjtöm. Tud játszani, és SRK-val ketten verhetetlenek.
Jackie Shroff csak vendégszerepelt, a film harmadán túl hősiesen meg is hal, ez benne van a szinopszisban is, úgyhogy nem árultam el titkot, a velejéig becsületes zsaru szerepe jól áll neki, de semmi többet nem tudott kihozni belőle. Kár érte.
Egy valamit sajnálok (elég sok indiai filmben tapasztaltam) az embert lassan beetetik, felépítik a hosszú és nyakatekert sztorit, majd két perc alatt befejezik. Itt is.
Amin viszont most sem lepődtem meg, hogy bár rengeteget lövöldöznek a filmben tárcserét egyszer sem láttam, még csak villanásnyira sem. Jó-jó, ezen ne csodálkozzunk, a nyugati filmiskolákban sem tanítják