A történet egy távolsági buszon kezdődik. A buszt megállítja egy csapat huligán, majd zaklatni kezdik az utasokat. Azonban egy fiatalember kijátssza a bandát, és ügyes csellel leszállítja őket. Később a buszmegállóban teáznak az utasok, amikor egy, az úton elhaladó konvojt megtámadnak a terroristák, és megpróbálják megölni az utasát. A fiatalember közbelép, és megpróbálja kivédeni a fegyveres támadást, amely részben sikerül is neki, az egyik támadót lelövi, a másikat letartóztatják, míg a többi elmenekül. A fiatalember Amar Damjee (Aamir Khan) rendőrfelügyelő, az autó utasa pedig Vishwasrao Chowdhury (Raza Murad) belügyminiszter, akit lenyűgöz Amar bátorsága. A politikus megbízza őt azzal, hogy derítse ki, hogy ki, vagy kik állnak egy nagy nemzetközi botrány hátterében.
Alternatív magyar cím: Játszma
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=wNIDrCiHPFw[/embedyt]
megnézem lentebb
-
Rendezte: Ashutosh Gowariker
-
Írta: Ashutosh Gowariker
-
Szereplők: Aamir Khan, Mamta Kulkarni, Paresh Rawal, Avtar Gill, Mushtaq Khan, Aparajita, Kulbhushan Kharbanda, Raza Murad, Asrani, Kunika, Mukesh Rishi, Satish Shah, Ashish Vidyarthi, Puneet Issar, Abhimanyyu
LETÖLTÖM
MEGNÉZEM
FILMZENEI ALBUM
Több szempontból is érdemes megnézni a filmet. A leginkább nyomós érv, Aamir Khan személye, aki ugyanazt az akcióhős figurát hozza, amit később a Dhoom:3-ban tökélyre fejlesztett. Itt persze leginkább csihi-puhi van, de a jobbik változatból. Aamir nem feketeöves karatemester, ennek ellenére rendesen odateszi magát. A hajlíthatatlan zsaru szerepét még kifinomultabbá teszi később a Sarfarosh-ban, de azért itt is kőkeményen beleáll a helyzetekbe. És nincs könnyű dolga. Persze meg kell küzdenie egy levakarhatatlan riporterrel is, Sanjanával (Mamta Kulkarni), akit végső kétségbeesésében a Jobb ma egy zsaru, mint holnap kettő című filmben látott nagyon piszkos trükkel akar kivonni a forgalomból. Ahogy ez nem sikerült James Woodsnak Michael J. Fox-szal, ugyanúgy neki sem jön össze. Mamta az elején nagyon idegesített a bugyuta riporter szerepével, el nem tudtam képzelni, hogy diplomázhatott le újságírásból, mikor az alapvető szakmai fogásokkal sem volt tisztában. A film felénél azonban lágyítottak a jellemén, a végén meg egészen szerethetővé vált, amikor maga is beleveti magát a verekedésbe, és nem azon lamentál, hogy másnap nem lesz szüksége lila szemfestékre.
A kettes számú érv a film egyik dala: Dole Dole Dil Dole. Azt javaslom, nézzétek meg. Aki nem röhögi el magát közben, az nem érdemli meg a Bollywood-fan címet, mert Aamir Khan kisminkelve, bongyor parókában, női ruhában, charlestont jár, és szendén énekel, nos, én konkrétan sírtam a röhögéstől. És amikor csábosan csücsörít, esküszöm, hogy totál jó nő!!
Természetesen nem jódolgában teszi mindezt, mivel nyomozóként csak így tud bejutni a főgonoszhoz, sikerrel jár, és a film végén kapunk egy teljes Die Hard-egyveleget, toronyház, egy szem bepöccent zsaru, körülötte vér és tombolás, a jó öreg tűzoltó-fecskendő satöbbi.
Leginkább ezek miatt érdemes megnézni a filmet, bátran ajánlom mindenkinek, aki jó kis izgulnivalóra vágyik, de nem akarja a legújabb modern, trendi filmeket.