Jai Agnihotri (Salman Khan) a volt katonatiszt nagyon segítőkész ember, aki foggal-körömmel harcol a bűnözők ellen. Az egyik legjobb katona volt az indiai hadseregben, de felfüggesztették mivel nem hajtotta végre a felettese parancsát, és rengeteg gyermeket mentett meg a terroristák karmai közül. Most az édesanyjával él együtt, mert a nővére Geeta (Tabu) már férjhez ment egy muzulmán férfihez, az anyja beleegyezése nélkül, aki a mai napig haragszik a lányára. Egy nap, amikor az unokaöccsét viszi az iskolába, egy testifogyatékos lány Suman (Genelia D’Souza) megkéri, hogy segítsen neki megírni a vizsgáját. Jai segít neki, de következő vizsga alkalmával Suman hiába várja a bátyját az iskolába, mert közlekedési dugóba keveredett, ezért a depressziós lány öngyilkosságot követ el. Jai-t nagyon bántja a lány halála, ezért elindít egy segítség lánc rendszert, miszerint a köszönöm helyett mindenki segítsen 3 embernek és kérje meg őket, hogy ők is segítsenek 3 bajba jutott emberen, és így tovább.
Alternatív magyar cím: Jai lánca
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=-wW3RP4cmNU[/embedyt]
megnézem lentebb
-
Rendezte: Sohail Khan
-
Írta: A.R. Murugadoss, Dilip Shukla
-
Szereplők: Salman Khan, Tabu, Sunil Shetty, Genelia D’Souza, Pulkit Samrat, Danny Denzongpa, Nadira Babbar, Mahesh Manjrekar, Mukul Dev, Mohnish Bahl, Aditya Pancholi, Tulip Joshi, Jeetu Verma, Daisy Shah, Nauheed Cyrusi
LETÖLTÖM
MEGNÉZEM
FILMZENEI ALBUM
Elérkezett hát a 2014-es év első fogása, mi mással, mint egy Salman Khan-opusszal
És ezúttal sem kellett csalódnom, a film úgy tökéletes, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Minden van benne, ami egy igazán jó maszalá filmhez kell, természetesen Salman (Jai Agnihotri) miatt egy kicsit bőségesen adagolva az akciót (vagy inkább a verekedéseket). Nem csak a főszereplők, Tabu (Jai nővére, Geeta), Daisy Shah (Jai kedvese, Rinky, és a hölgynek ez a debütálása, nem rossz, és fantasztikusan tud táncolni!), Danny Denzongpa (a belügyminiszter Dashrat Singh), hanem a mellékszereplők; Nadira Babbar (Jai anyja), Mohnish Bahl (a miniszterelnök Ashok Pradhan, khm-khm: Bahlnak nagyon jól áll az őszülő halánték), Ashmit Patel (Sumit, Jai orvos barátja), Yash Tonk (Babu, Jai másik barátja) is kiválóak a szerepükben.
És külön meg kell említenem a cameo szerepeket, mert mindkettő nagyon-nagyon hatásos: Sunil Shetty (Arjun Kaul kapitány, ahogy öregszik kezd jó színész lenni?), de leginkább Genelia Desmukh (akinek így nem ismerős, lánynevén: Genelia D’Souza) Suman, a fogyatékos lány szerepében, na, ő aztán tényleg lenyűgöző alakítást nyújtott.
Ha valakinek ismerős a segítség-lánc sztori, az nem véletlen. Ezt az ötletet már láthattuk A jövő kezdete (Pay it Forward, 2000) című filmben, ott egy kisfiú (Haley Joel Osment) indította el. Itt meg egy ex-katonatiszt, aki még mindig hisz az emberekben. Akkor is, ha csak sebeket kap, akkor is, ha még a családja is veszélybe kerül, akkor is, ha akiken segít, nem hisznek ebben, ő nem adja fel.
A végén természetesen nem maradhat el az a jelenet sem, amikor Salman felsőruházatának lőttek, és félmeztelenül harcol tovább: kérem szépen, 49 éves(!), de persze a filmkockákat látva, ezt senki sem hiszi
Az utolsó képsoroktól meg egészen meghatódtam, mikor kinyújtotta három ujját, egészen elérzékenyültem.
A filmet megtartom, később is bele-bele nézek, tele van jó (vicces, érzelmes, tanulságos és verekedős) jelenetekkel.