A fiatal indiai nő, Thrisna megismerkedik a gazdag angol üzletemberrel, Jay Singh-gel, aki azért jött Indiába, hogy az apja vállalkozásában dolgozzon. Jay felajánlja Thrisnának, hogy menjen dolgozni az apja szállodájába. Mivel a családjának nagy szüksége van a pénzre, és a férfi is vonzó, a lány elfogadja az ajánlatot. A két fiatal hamarosan egymásba szeret. Ám érzéseik dacára képtelenek szabadulni a vidéki társadalom ellentmondásos világából. Thomas Hardy regényének indiai környezetbe ültetett adaptációja.
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=QsUXVISei5U[/embedyt]
megnézem lentebb
-
Rendezte: Michael Winterbottom
-
Írta: Michael Winterbottom, Thomas Hardy
-
Szereplők: Freida Pinto, Riz Ahmed, Mita Vasisht, Harish Khanna, Roshan Seth, Leela Madhauram, Pratiksha Singh, Neet Mohan, Sam Hastings, Marc Richardson, Anurag Kashyap, Kalki Koechlin, Amit Trivedi, Meenakshi Singh, Chanchal Sharma
LETÖLTÖM
MEGNÉZEM
Aki látta az „Egy tiszta nő”-t, az is nyugodtan nézze meg, mert igaz, hogy Thomas Hardy regénye alapján készült, de csak az alapsztoriban egyezik meg, semmi másban. Sajnáltam a szinkronos verzióban, hogy kizárólag az angolul elhangzó mondatokat szinkronizálták, az összes többi (hindi, punjabi, marathi) nyelvet még csak nem is feliratozták, pedig sok-sok mondat hangzik így el, jó lett volna azért tudni, hogy mi történik Trishnával akkor, amikor nem a felső középosztálybeli közegben van. (Viszont azóta beszereztem egy olyan példányt, ahol feliratozva vannak az idegen nyelvek).
Szegény lányt talán a szépsége predesztinálta erre a sorsra, hogy beleszeret egy szállodatulajdonos fiába, aki magához veszi, és az együttélésük során egyre inkább kibújik belőle pökhendi és felsőbbrendű énje. Pedig a fiú, Jay, az elején még nagyon szimpatikus. Amikor együttérzésből felajánlja Trishnának, hogy szerez neki munkát, akkor még nem is bánik vele úgy, mint a kapcarongyával. És még akkor is szimpatikus, amikor Mumbaiba költöznek, és élik a helyi, bohém fiatalok életét. Amikor viszont Jaynek át kell vennie a rádzsasztáni szálloda vezetését, és Trishnából szobalányt csinál, és nem mellékesen megdönti, amikor úgy látja jónak, a lányból lassacskán elpárolog a szerelem, és helyébe a gyűlölet lép. A tragédia nem várat magára sokáig.
Mindketten nagyon jól játszottak, egyedül a szinkronizálási koncepcióval nem értek egyet.
Ja, és tetszett, hogy három nagyágyú, Anurag Kashyap (filmrendező és író), Kalki Koechlin (filmszínésznő) és Amit Trivedi (zeneszerző) önmagukat adták a mumbai jelenetekhez.