Izgalmas akció thriller egy főiskolás lányról, Akiráról, aki idealista eszményekben nőtt fel, erős önbizalommal. Rendezett élete akkor válik kaotikussá, amikor akaratlanul belekeveredik egy bűnügybe, melyben négy korrupt rendőr a bűnös.
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=QsCkty3mpg0[/embedyt]
megnézem lentebb
- Rendezte: A.R. Murugadoss
- Írta: Santha Kumar, AR Murugadoss, Anurag Kashyap, Karan Singh Rathore
- Szereplők: Konkona Sen Sharma, Sonakshi Sinha, Anurag Kashyap, Rose J Kaur, Raai Laxmi, Teena Singh, Amit Sadh, Urmila Mahanta, Lokesh Vijay Gupte, Chaitanya Choudhury, Ashish Dixit, Atul Kulkarni
LETÖLTÖM
MEGNÉZEM
FILMZENEI ALBUM
A film címe eredetileg Naam Hai Akira volt, a bemutató előtt nem sokkal módosították, ezért sok helyen ezen a címen található meg. Ez ne zavarjon meg senkit, 2016-ban ez az egy hindi nyelvű film készült.
Bár nagyon rossz minőségű a megszerzett kópia (és egyelőre reményem sincs arra, hogy valaha jobb lesz, mert a felirat fellelhetetlen) maga a film annyira szuggesztív és elsöprő erejű történetet mesél el, hogy már az elején sem érdekelt, hogy néhol rossz a kép, a képátló apró és kriminális minőségű a felirat (szinte gugli minőségű). Mindenki tudja, hogy nagyon háklis vagyok a feliratra, de ezúttal kicsit sem zavart, sőt, hálás voltam az illetőnek, hogy egyáltalán vette a fáradságot és megcsinálta, mert enélkül biztos bele sem kezdtem volna a filmbe és akkor tényleg lemaradtam volna. Az utóbbi években egyre több girlpower-filmet készítenek az indiaiak is (Naam Shabana, Pink, Mardaani stb.), azért még így is elég sovány a termés a férfigőgtől erősen elbódult országban. Bár kezdenek magukra találni a nők, megtalálni a hangjukat, megvetni a lábukat és kiállni magukért, azért a legtöbbször még mindig ők húzzák a rövidebbet és sok-sok évtizedbe fog telni, mire egyáltalán eljutnak egy nyugati szintre (persze az sem tökéletes még, ne legyünk naivak).
Sonakshi Sinha szinte lubickolt a szerepben, amely olyan karakter eljátszására késztette ami távol áll az ő habitusától. És itt nem a gyorsan eljáró kezére gondolok, mert más filmben is pofozkodott már (R…Rajkumar, Rowdy Rathore stb.), hanem ezt a csendes, szótlan, a dühét hosszú ideig visszafogni képes, távolról szemlélődő lányt még nem láttam tőle. A film első harmadában alig beszél, no nem kisegérke szerűen, hanem egy olyasvalakit képzeljünk el, aki csak megfigyel, elraktározza amit lát és aszerint cselekszik. Az akciójelenetek pedig nagyon jól lettek koreografálva, Akiráról mindent el tudtam hinni, azt, hogy bármire képes, és csendesen szurkoltam neki, hogy túlélje azt a poklot, amibe beledobták.
Anurag Kashyap az általam tisztelt kevés rendezők egyike, mert sosem stilizál, mindig bemutatja akár a véres valóságot is, és mert egészen morbid humora van. Ezúttal nem rendezett, hanem ő volt a másik főszereplő és az alakítása miatt már értem, hogy miért vezeti könnyen a színészeit. Elképesztő kisugárzása van és már a harmadik percben elfelejtettem, hogy inkább rendezőként ismerem.
Konkona Sen Sharma sajnos az utóbbi időben nem nagyon forgat (kár), ezúttal egy az igazságba kőkeményen beleálló, nagyon okos nyomozót játszik, bár az utolsó jelenet nem volt elég hihető tőle. Azon a jeleneten én még dolgoztam volna egy kicsit.
Mindenképpen ajánlom megnézésre a filmet (és ezúttal eltekintenék az imdb-szavazatoktól, meg az összes többi lehúzó kritikától, elég csak azt megnézni, hogy 36 cr volt a költsége, és 233 cr a bevétele), még akkor is ha bűnrossz a kópia (nincs másik 🙁 ), mert lemaradnátok egy igazán döbbenetes moziélményről.